Ismét kinyithat a zsinagóga

dohany2A Dohány Zsinagóga Komplexumot augusztus 6-án, pénteken újra nyitjuk. Egyelőre csak a hét legforgalmasabb napjain nyitunk ki, pénteken, vasárnap és hétfőn. (Szombaton – sábeszkor – értelemszerűen zárva tartunk.) A kezdetben 10:00-16:00 között leszünk nyitva, a pénztár egy órával a Komplexum zárása előtt ad ki utoljára jegyeket aznapra. A belépés is 15:00 óráig lesz lehetséges. Ezzel megteremtjük a lehetőségét annak, hogy mindenkinek, aki az utolsó pillanatban tud csak érkezni, maradjon egy teljes órája, hogy nyugodt tempóban megtekinthessen minden látnivalót. Úgy döntöttünk, hogy bővítjük a kínálatot és hozzáadott értékként bemutatjuk a Hősök templomát is a Komplexum területén, amely eddig el volt zárva a látogatók elől, csak szakrális eseményekkor – télen, imaidőben – volt nyitva. Így az eddigi 5 objektumon kívül (Zsinagóga, Zsidó múzeum, temetőkert, Wallenberg emlékkert és a Gettó kiállítás) lesz egy hatodik helyszín is és ez a Hősök temploma lesz. A forgalomtól függően rugalmasan nyitunk majd a többi napokon is, ha lesz elég potenciális turista a fővárosban. (Egyelőre erre még nem látunk esélyt) A garantált túrák is elindulnak. Nem félóránként, mint korábban, hanem egyelőre óránként, de ezen is azonnal és rugalmasan változtatunk, amint a látogatószám megfelelő ütemben növekszik majd. A területen belül számtalan helyszínen telepítünk kézfertőtlenítő berendezéseket és szigorúan betartjuk és betartatjuk a higiéniai szabályokat. Létszámkorlátozást ugyan nem vezetünk be a csoportoknál és a szabályoknak megfelelően a maszkhasználatot sem követeljük meg, de a nálunk foglalkoztatott munkatársak közül csak az dolgozhat a Front Line-on, aki legalább két oltást felvett. (Aki nem, az a backoffice-ban fog dolgozni, de nálunk beoltatlan Front Line munkatárs nincs.) Ez azt jelenti, hogy a pénztárban, a jegykezelésen, a biztonsági vizsgálaton, a koordináción dolgozók és az idegenvezetők között mindenki rendelkezik védettséggel. (Oltással, védettségi igazolvánnyal) Vagyis minden turista, aki találkozik a munkatársainkkal, az biztonságban érezheti magát.